Kadir YILMAZ Dr. T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
Yayın 5 Hakemlik 1 CrossRef Atıf 0
5 Yayın
1 Hakemlik
0 CrossRef Atıf
Takipçi
Takip Edilen

Uzmanlık Alanları

Eski Türk Dili (Orhun, Uygur, Karahanlı) Tarihi Kuzey Doğu Türk Dili (Harezm, Kıpçak, Çağatay) Yeni Türk Dili (Eski Anadolu, Osmanlı, Türkiye Türkçesi)

Biyografi

1976'da Sivas'ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde; lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenimini Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde tamamladı. 1997'de Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak çalışmaya başladı. 2004'ten beri Sivas Fen Lisesinde Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.
Yüksek lisans tezini Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı'nda Prof. Dr. Recep Toparlı danışmanlığında "Yıldızeli'nin Söz Varlığı" adıyla, doktora tezini ise aynı enstitü ve bilim dalında Prof. Dr. Bilal Yücel danışmanlığında "1556 Tarihli Muhammediye, İnceleme-Metin-Dizin" adıyla hazırladı.

Kurum

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Popüler Yayınları

Türkçenin Söz Dizimi Matematiği
Yazarlar: Kadir YILMAZ
Yayın Bilgisi: 2022 , Dil Araştırmaları
DOI: 10.54316/dilarastirmalari.1052570
ATIF 0 FAVORİ 2

0

ATIF

2

FAVORİ

0

ATIF

1

FAVORİ

0

ATIF

1

FAVORİ

0

ATIF

1

FAVORİ
^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.
: DergiPark Kullanıcı Rozeti hakkında bilgi almak için tıklayınız.